אטרקציות בעקבה

אם אתם מתכוונים לצאת לטיול בירדן ולבקר בעיר עקבה בקרוב קבלו את ההמלצות החמות שלנו לפעילויות ואטרקציות שתוכלו לבקר בהם במסגרת החופשה שלכם.
בעקבה תוכלו ליהנות במקומות ייחודיים כמו: מצפה הציפורים הנודדות, אקווריום, מוזיאונים וגם לבלות בשוק המקומי ולקנות מזכרות בדרך הביתה לחברים ובני משפחה.

עקבה היא עיר קיצית שמציעה לתיירים ולמבקרים בה מגוון רחב של פעילויות וחוויות שתוכלו לזכור לשנים רבות.

ניתן להגיע לבקר בעקבה במשך כל השנה מזג האוויר זהה לישראל וממש דומה לעיר הדרומית שלנו אילת.

מצפה הציפורים של עקבה

שמורת הציפורים בעקבה , מנוהלת על ידי החברה המלכותית לשימור הטבע של ירדן , היא ביצות שנוצרו באופן מלאכותי והפכה למארחת של מגוון מיני ציפורים המשתמשים באזור לנקודת עצירה בנדידת הציפורים הגדולות בין אפריקה, אירופה ואסיה.  בביקור במצפה הציפורים תוכלו ללכת בשביל הליכה של 1.5 ק"מ סביב מקבץ האגמים במתחם.

המוזיאון הארכיאולוגי בעקבה
המוזיאון בעקבה , שנסגר בשנת 2017 לשיפוץ מתחם מבצר עקבה, היה בעבר ביתו של סבא רבא של המלך הנוכחי, עבדאללה השני.
המוזיאון שוכן במבנה אשר שימש כארמונו של שריף חוסיין בן עלי, מנהיג המרד הערבי, ואשר נבנה בשנת 1917. מצודת עקבה שוכנת בצמוד למבנה המוזיאון ממזרח, ובצידו המערבי מתנשא תורן הדגל הגבוה שעליו מונף דגל המרד הערבי. במתחם המוזיאון ארבעה חדרי תצוגה בהם מוצגים ממצאים נבטיים, רומיים, ביזנטיים ומוסלמים.
נוסף על אלה אוצר המוזיאון ממצאים מהכנסייה העתיקה בעקבה ואת אבן המיל הראשונה בוויה טראיאנה נובה (Via Traiana Nova), היא דרך המלך, שעליה חקוקים שמו של הקיסר טראיאנוס והעובדה שסלל את הדרך מסוריה אל ים סוף. עוד מציג המוזיאון מטבעות זהב פאטימים, כיתובים של פסוקים מהקוראן אשר התנוססו במאה ה-9 מעל שער העיר המזרחי, ומוצגים נוספים ממצרים, אתיופיה, עיראק וסין.

ביקור באקווריום של עקבה

אקווריום זה הוא חלק מתחנת המדע הימי של עקבה.תוכלו להתרשם ממגוון הדגים והאלמוגים במפרץ עקבה, ותקבלו תמונה טובה של מה שאתם עשויים לראות בעת שנורקלינג וצלילה,החל מתוכים צבעוניים ועד כרישי שונית.